Nutrigenetika

S využitím současných znalostí z oblasti nutrigenetiky jsme vybrali varianty genů, které mají největší primární dopad na ukládání nadbytečných kalorií ve formě tukové tkáně, na vliv fyzické aktivity na odbourávání tuků a na schopnost organismu vstřebávat některé vitamíny. Celkem sledujeme 9 polymorfismů a 19683 možných genotypových variant.

Sestavený test je v České republice zcela unikátní, neboť hodnotí současně metabolismus tuků, sacharidů a některých vitamínů a vliv fyzické aktivity na odbourávání tukové tkáně.

Na základě výsledků analýzy a příslušné genotypové skladby (každému genotypu je přiřazen relativní vliv na příjem sacharidů, tuků, vitamínů a vhodný typ fyzické aktivity) a s přihlédnutím k dalším faktorům (výsledky všech našich ostatních vyšetření) sestavíme klientovi optimální stravovací plán, nastavíme vzájemný poměr a množství sacharidů, bílkovin a tuků, doporučíme správné dávkování vitamínů a vše sladíme s úrovní fyzické aktivity.

Náš test vychází z publikovaných prací na souborech evropské nebo kavkazské populace.

Test provádí spolupracující genetická laboratoř Genexone s.r.o. v Olomouci.
Odběr se provádí v naší provozovně jako stěr buněk ze sliznice dutiny ústní.

Výsledky hodnotí molekulární genetik; na jejich základě pak nutriční specialista sestaví individuální stravovací plán klienta a doporučí vhodné pohybové aktivity.

 

 

GenFit – výživa a životní styl s.r.o.

Wellnerova 1322/3b
779 00 Olomouc
+420 775 715 076
+420 775 715 077
info@genfit.cz
www.genfit.cz
partneři mapa webu © 2014 GenFit – výživa a životní styl s.r.o.